Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac info.

Súhlasím
Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Majte prehľad o novinkách, týždenných akciach a súťažiach o produkty.
Pri kúpe novej autožiarovky sa väčšina motoristov opakovane stretáva s "rozlúštením" jednotlivych typov žiaroviek. Ktoré sú pre mňa najvhodnejšie? Jedna z prvých otázok. Ktoré sú najlepšie? To je nasledujúca otázka. Ktoré by ste mi poradili? Je posledná otázka a nie vždy na ňu dostanene relevantnú odpoveď.
V tomto krátkom blogu sa vám budeme snažiť vysvetliť jednotlivé typy, označenia žiaroviek a čo od nich môžete očakávať. Sústredíme sa na autožiarovky OSRAM a LUCAS, ktoré nájdetev našej ponuke.
*

Rozdelili sme ich do troch kategórií.

*

Žiarovky so silnou svietivosťou

OSRAM Night Breaker LASER

OSRAM Night Breaker LASER +130 - V súčasnosti najsilnejšia žiarovka na svete, ktorá vygeneruje o 130% viac svetla ako klasická halogénová žiarovka. Jej studená biela farba uľaví vašim očiam a vaša nočná jazda sa premení v deň. A napriek veľkému výkonu neoslnuje proti idúcich vodičov. Nástupca OSRAM Night Breaker UNLIMITED.

LUCAS LIGHT BOOSTER +120

LUCAS LIGHT BOOSTER +120 - Najsilnejšia žiarovka od LUCASu, ktorá ponúka o 120% silnejšie svetlo ako klasická žiarovka, v sprievode s jasným bielym sveteľným lúčom.

OSRAM Night Breaker UNLIMITED

OSRAM Night Breaker UNLIMITED +110 - Celosvetovo najoblúbenejšia, najpopulárnejšia a najpredávanejšia žiarovka na svete, ktorú pravdepodobne nemusíme predstavovať. Jej výkon je o 110%  silnejší ako u bežných halogénových žiaroviek. Má o 50% dlhšiu životnosť ako jej predchodca OSRAM Night Breaker PLUS.
*

Žiarovky so strednou svietivosťou

OSRAM Cool Blue Intense

OSRAM Cool Blue Intense - Žiarovka, ktorá svojim chladným, modrým svetlom najviac pripomína xenónové svetlo. Ponúka až o 60% viac svetla ako klasická halogénová žiarovka. Poteší vás aj jej stýlový vzhľad. Žiarovka OSRAM Cool Blue Intense je naozaj "coolová". :)

OSRAM Silverstar

OSRAM SILVERSTAR - Ako už názov naznačuje, jedná sa o žiarovku so strieborným sveteľným zafarbením. Taktiež ponúka o 60% viac svetla oproti klasickej halogénovej žiarovke

LUCAS LIGHT BOOSTER +50

LUCAS LIGHT BOOSTER +50 - Ďaľšia z rady žiaroviek LUCAS, ktorá nám ponúka o 50% viac svetla ako klasická žiarovka. Výrobca LUCAS je veľmi obľúbený hlavne vo Veľkej Británií, kde vznikol. Na trhu sa pohybuje už 70 rokov. Je teda jedným z najstarśích výrobcov náhradných dielov na svete. 
*

Klasické žiarovky

OSRAM Ultra Life

OSRAM Ultra Life - Klasická halogénová žiarovka od výrobcu OSRAM s vysokou životnosťou až 4 roky.

OSRAM Original

OSRAM Original Spare - Rovnako ako Ultra Life sa vyznačuje dlhou životnosťou. Predávaná po kuse. Býva súčasťou väčšiny nových vozidiel. Radí sa medzi OEM diel.