Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac info.

Súhlasím
logo

Výmena žiarovky býva často tŕňom v oku mnohých motoristov, hlavne pri novších modelov vozidiel, kedy kvôli nedostatku priestoru pod kapotou sa nedostanete k zadnej časti svetla tak, aby ste mohli žiarovku vymeniť. V tedy je nutné navštiíviť servis a prenechať výmenu mechanikovi. Motoristi, ktorí sa dostanú k zadnej časti svetlometu si zväčša menia žiarovky sami. Postupujú však správne? V tomto blogu si povieme niečo málo o správnej výmene žiaroviek.

Každý motorista mení žiarovku až po vypálení. Odporúča sa vždy vymeniť obidve žiarovky, nakoľko je len otázkou času, kedy sa vypáli aj druhá žiarovka. Nakoniec balenie DUOBOX (teda po dvoch) býva vždy lacnejšie ako kupovať dve žiarovky oddelene.

Pri výmene žiaroviek použite čistú vreckovku alebo bavlnené rukavice. Ak sa dotknete sklenenej banky "holou" rukou, zamastí sa, čim sa znižuje sveteľnosť žiarovky. Taktiež sa na žiarovku môže zachytiť nečistota, čim sa znižuje jej životnosť.

Bavlnené rukavice pribaľujeme zadarmo ku každému baleniu po dvoch (DUOBOX), prípadne si ich môžete zakúpiť aj samostatne tu.

Zdieľať: