Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac info.

Súhlasím
Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Majte prehľad o novinkách, týždenných akciach a súťažiach o produkty.
logo

Ako často by som mal nahradiť stieracie lišty?

Životnosť stieračov čelného skla záleží na značke, kvalite a poveternostných podmienkach. To môže byť niekedy menej ako 6 až 12 mesiacov.

Ak vaše stierače čelného skla zanechávajú pruhy a šmuhy, alebo v prípade, že vytvárajú škrabance alebo škrípanie, aj keď je dostatok vlhkosti na skle, mohli by ste potrebovať nové lišty stieračov. V prípade nepriaznivého počasia sa ocitnete, že sa priamo vyhýbate výhľadom von cez čelné sklo, mohli by ste potrebovať nové lišty stieračov.

Známky toho, že stierače je potrebné vymeniť

Pruhovanie: lopatky stierača , ktoré sú v dobrom stave , musí bez problémov odviezť stopy dažďovej vody z čelného skla, v jednej kompletnej akcii. To znamená, že by nemalo dôjsť k žiadnym pruhom vody, kde sa čepeľ stierača nepodarilo nadviazať kontakt so sklom. Niekedy voľné triesky z cesty môže ničiť ostrie, prinútiť to, aby sa mohol poškodiť; alternatívne opotrebenie od každodenného používania spôsobí, že stratí tvar a pohodlný kontakt na čelnom skle.

Neobvyklé zvuky: stierače by mal fungovať s minimálnym šumom alebo v ideálnom prípade by mal pracovať v tichom režime . Ak stieranie znie , ako vŕzganie, škrípanie by mohlo naznačovať, že lopatky sú opotrebené

Nepravidelné pohyb: stierače, ktoré sú v dobrom stave sa budú pohybovať hladko cez čelné sklo. Ako sa postupne opotrebovávajú, môžete si všimnúť, že lopatky sa začínajú mierne chvieť pri operácií stierania, ktorá je známkou toho, že výmena môže byť nevyhnutná.

Otrhané či skreslené čepele: Vizuálna kontrola stavu stieračov by mala byť týždennou úlohou pre všetkých majiteľov vozidiel. Zdvihnutím ramena stierača od skla, môžete rýchlo posúdiť stav gumy. Ošúchané, zubaté alebo skreslené okraje, kde čepeľ je v kontakte so sklom, by mala byť pre Vás podnetom, aby ste ich okamžite vymenili.

Nechajte svoje oči a zdravý rozum nadiktovať kedy k zmene stieracích líšt pristúpiť . Stierače by mali byť schopné ľahko zotrieť čistú vodu, sneh a brečku zo snehu. To platí najmä, ak žijete v oblasti, kde sa používa soľ na cestách, pretože vysušená soľ môže prakticky vytvoriť čelné sklo nepriehľadné. Ak si odtiahnete rameno stierača od čelného skla, možno zistíte, trhliny alebo praskliny v liste stierača - iné príznaky, ktoré treba vymeniť.

Pred výmenou stieračov, očistite gumenú lištu vlhkou handričkou a skontrolujte, či rameno stierača nie je ohnuté alebo poškodené a že ostrie stierača sedí pohodlne na skle. Niekedy len zdvihnutím ramena stierača od skla a nechať ho vráti späť na svoje miesto bude hlavné sedlo viac pohodlne na skle a lepšie pracovať. Ak vlastníte SUV, minivan alebo hatchback, je vhodné rovnako skontrolovať lištu stierača zadného okna.

Prečo by som sa mal vymeniť opotrebované stierače?

Opotrebované ostrie stierača môže dokonca poškodiť čelné sklo, ktoré bude na oplátku stáť oveľa viac . Akékoľvek poškodenie, dokonca aj mierne, na sklo priamo v zornom poli vodiča je pravdepodobne znamenať neúspech pri potrebnej rýchlej reakcii. 

Naša ponuka stieračov LUCAS.

Zdieľať: